KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13766393
nr 1376 6393
Tage Hedqvist
(1909-1997), Sverige
Akvarell, Monogramsignerad. Motivet: 24x33cm, yttermått inklusive ram: 37x46 cm
Tage Hedqvist, född 1909 i Piteå, död 1997, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 februari 2021
kl 20:10:54
31/1 21:44:41
Tage Hedqvist
Läs mer om Tage Hedqvist